Чим може здивувати пустеля Негев?

“Чи є в людей хоч одне щось спільне?” – запитали якось в Андрія Ворона, карпатського мудреця. “Одне є – ми всі різні”, – почули у відповідь.

Ізраїльська пустеля Негев, наче скринька зі скарбами, має для кожного мандрівника свою історію. Оскільки всі ми різні, – кожен, хто приїжджає сюди, отримує власні враження та складає свої особисті історії, адже відомо, що пустеля розмовляє лише з тими, хто хоче її почути.

Тора, священна книга в іудаїзмі, трактує назву Негев як “південь”, і з цим немає сенсу сперечатися, адже пустеля Негев розташована у південній частині країни Ізраїль. То чим може вона здивувати?

Мандри пустелею - це можливість зануритися в минуле Землі

Мандри пустелею – це можливість зануритися в минуле Землі. Світлина з мережі інтернет

Можливістю зануритися в минуле Землі, повернувшись на мільйони років назад, побачити на власні очі “марсіанські” пейзажі, прогулятися природним “знімальним майданчиком” та відчути себе героєм захоплюючого голлівудського кіно. А ще Негев здивує, зокрема, курортними центрами, затишними еко-поселеннями, фермерськими угіддями, помешканнями бедуїнів, які зберігають стародавні традиції гостинності, тощо.

Махтеш Рамон

Природні утворення, що виникли в пустелі через земну ерозію, дуже схожі на марсіанські пейзажі: Махтеш Рамон, махтеш Гадоль, махтеш Катан… Більше ніж 500 тисяч років тому у Негеві поволі піднімався грунт та утворювалися гірські кряжі, поверхні яких із часом потріскалися.

Ландшафт пустелі дуже схожий на марсіанські пейзажі

Ландшафт пустелі дуже схожий на марсіанські пейзажі. Світлина з мережі інтернет

Вода, що потрапляла всередину, робила свою справу: гірські породи почали поступово вимиватися, через що розміри внутрішніх порожнин значно збільшилися, а гірські кряжі врешті решт обвалився, утворивши своєрідні кратери.

Тут зручно думати про вічне

Тут зручно думати про вічне. Світлина з мережі інтернет

Нескінченність буття

Тут зручно думати про вічне: за легендами, пустелею Негев ходили ще праотці Авраам, Ісаак і Яків. Зірки, на які вони дивилися, сяють і досі, нагадуючи, що буття нескінченне.

Навколо - лише тиша та Всесвіт. Майже

Навколо – лише тиша та Всесвіт. Майже. Світлина з мережі інтернет

Якщо ви вирішили, що у власне життя варто додати спокою та усамітнення, щоб спостерігати за зірками, на кілька днів варто оселитися в невеликих будиночках-цимерах, де навколо панують лише тиша і Всесвіт. Цимери наче спеціально побудовані для того, щоб втілити можливість побути сам на сам із собою, природою, та влаштувати медитації посеред пустельного ландшафту.

Цимери: побути сам на сам із собою та природою. Світлина: facebook.com/oksana.rizova/

Запальний драйв

Якщо ви – не лише допитливий мандрівник, а й прихильник екстремальних видів спорту, у пустелі Негев на вас чекають маршрути, розроблені для подорожей на гірських велосипедах, снеплінг – спуск вертикальними схилами на мотузці, та приправлені запальним драйвом подорожі на джипах.

Позашляхові мандри: для справжніх мандрівників

Позашляхові мандри: для справжніх мандрівників. Світлина з мережі інтернет

Позашляхові мандри можуть тривати кілька годин або днів, і у будь-якому разі кожен подорожуючий отримає персональний набір позитивних емоцій і захоплюючих вражень.

Сендбординг

Оригінальність, креатив і неповторність, – у пустелі Негев можна добре “прокачати” також і ці скіли.

За креативом та неповторністю - теж до пустелі Негев

За креативом та неповторністю – теж до пустелі Негев. Світлина: facebook.com/oksana.rizova/

Саме для цього тут існує сендбординг – спуск з піщаних схилів, доступний кожному туристу. Пустеля, дошка для катання, впевненість у своїх силах та увага до настанов інструктора.

Власний рекорд встановлено

Власний рекорд встановлено. Світлина: facebook.com/oksana.rizova/

Погодьтеся, прикольна штука, щоб встановлювати власні рекорди, коли навіть попутний вітер не потрібен?

Бедуїнська гостинність

Бедуїни – нащадки набатеїв-кочівників, які живуть тут століттями.

Кораблі пустелі чекають подорожуючих у гості.

Кораблі пустелі чекають подорожуючих у гості. Світлина з мережі інтернет

Як і їхні пращури, вони зберігають культурну спадщину, щиро пригощають гостей традиційними стравами, катають туристів на верблюдах і дуже добре тримають руку на пульсі пустелі, яка є їхньою домівкою. Спосіб життя, звичаї та побутові особливості устрою бедуїнів залишаються такими ж, як за часів пращурів.

Тварини пустелі: доброзичливі сусіди

Тварини пустелі: доброзичливі сусіди. Світлина з мережі інтернет

Дерево життя з Орлії

Коли подружжя ізраїльтян Йоні та Орлі приїхали до Негеву, вони мали на меті побачити на власні очі квітучу пустелю.

Дерево життя з Орлії

Дерево життя з Орлії. Світлина з мережі інтернет

Їх власна історія make the desert bloom почалася з висаджування двох арганових дерев, а її наступною сторінкою стало створення ферми та крафтове виробництво цінної олії.

Мандрівники з Києва та дерево життя з Орлії

Мандрівники з Києва та дерево життя з Орлії. Світлина: facebook.com/oksana.rizova/

Горіхи аргану – плоди дерева життя – мають склад, багатий на важливі для здоров’я вітаміни та корисні сполуки. І так, вони теж з Негеву.

Beresheet Hotel

Beresheet Hotel – унікальний готель, розташований в оточенні дивовижного ландшафту; вілли, побудовані з використанням кам’яної кладки та дерева; місце, де можна зустрічати світанки на краю кратера Рамон, відчуваючи, як дихає Всесвіт.

Унікальний Beresheet Hotel

Унікальний Beresheet Hotel. Світлина з мережі інтернет

Чи варто людині відокремлювати себе від первісної природи? Чи ми все ж таки її діти? Beresheet Hotel в Міцпе-Рамон – одна з місцин, де можна поміркувати і про це також.

Унікальний Beresheet Hotel в оточенні первісного ландшафту

Унікальний Beresheet Hotel в оточенні первісного ландшафту. Світлина з мережі інтернет

Пустеля Негев має скарби для кожного мандрівника, вона дивує, вражає, дає змогу зупинитися та зосередитися на головному. На чому саме, – вона розповість саме вам, адже відомо, що пустеля розмовляє лише з тим, хто хоче її почути.

 

Ще вражень з Ізраїлю:

Рош га-Шана: особливі дні для людства

Єрусалим – не просто місто

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*
*
Веб-сайт